Wat leer jij straks bij in deze cursus?
In het vmbo wordt gewerkt met beroepsgerichte profielen. Eén van deze profielen is Dienstverlening en Producten (D&P). Dit is een breed georiënteerd profiel waarbij leerlingen kennismaken met meerdere werkvelden. In dit traject ontwikkel jij je tot didactisch ontwerper en loopbaanbegeleider voor het vmbo-profiel D&P. Je leert innovatief onderwijs te ontwerpen, gericht op talentontwikkeling van je leerlingen. Activiteiten op het gebied van loopbaanoriëntatiebegeleiding vormen een essentieel onderdeel van dit materiaal. Je leert in co-creatie met collega's, bedrijven, instellingen én mbo uitdagend onderwijs te ontwerpen.
Wat ga je doen?
Aantal cursusdagen hangt af van aantal modules
Lessen op dinsdag: fysiek op onze campus in Zwolle of online.
-
-
Zo zit jouw cursus in elkaar
Het professionaliseringstraject bestaat uit verschillende modules die zich op specifieke onderwerpen richten. Tijdens het traject komen de vier profielmodules van Dienstverlening en Producten aan bod. De beroepspraktijk, de beroepscompetenties en loopbaanoriëntatie en -begeleiding lopen als een rode draad door het hele programma.
Vakinhoud en vakdidactiek
In het opleidingstraject ga je aan de slag met zowel vakinhoud als vakdidactiek. Zo doe je de nodige kennis en vaardigheden op die jij nodig hebt om een goede docent D&P te worden. Afhankelijk van jouw vooropleiding en expertise volg je een persoonlijk opleidingsplan dat kan bestaan uit:
- Multimediale vaardigheden (15 ECTS)
- Organiseren van een event (15 ECTS)
- Product ontwerpen en maken (15 ECTS)
- Marketing en verkoop (15 ECTS)
- Oriëntatie op keuzevakken (10 ECTS)
- Keuzevakken (5 ECTS per keuzevak)
Tijdens dit traject ontwerp je educatief materiaal dat je meteen in praktijk kan brengen bij je eigen leerlingen. Ook ontwikkel jij je tot expert op het gebied van loopbaanoriëntatiebegeleiding (LOB).
Maatwerk
Dit traject bestaat uit maatwerk. Natuurlijk kan je alle modules volgen, maar tijdens de intake bespreken we welk maatwerktraject het beste bij jou past. Hierbij kun jij je eerder verworven kennis en vaardigheden inzetten om je opleidingsplan vorm te geven. Zo kun je jouw expertise gebruiken om de opleiding versneld te doorlopen.
Certificaat of bevoegdheid
Een module afgerond? Dan krijg je een deelcertificaat. Het gehele maatwerktraject afgerond? Dan voldoe je aan de bekwaamheidseisen en ben je bevoegd om les te mogen geven in het profiel Dienstverlening en Producten.
Praktische informatie
Ieder halfjaar starten er nieuwe groepen, in september en februari. De lesdag is op dinsdag. De duur van de opleiding is afhankelijk van de inhoud van jouw maatwerktraject.
Blijf op de hoogte
Volg Professionaliseren in het Onderwijs voor het laatste nieuws en de planning van de data van ons aanbod op LinkedIn(opent in nieuw tabblad)
-
Waarmee ga je aan de slag?
In dit opleidingstraject worden de volgende modules aangeboden:
- Multimediale vaardigheden (15 ECTS)
- Organiseren van een event (15 ECTS)
- Product ontwerpen en maken (15 ECTS)
- Marketing en verkoop (15 ECTS)
- Oriëntatie op keuzevakken (10 ECTS)
- Keuzevakken (5 ECTS per keuzevak)
Binnen elke module werk je aan drie leeruitkomsten. De eerste leeruitkomst is altijd gericht op jouw eigen vakbekwaamheid en het betreffende thema. Voor de tweede leeruitkomst ga je aan de slag met het ontwerpen van educatief materiaal en leer je jouw keuzes te onderbouwen en te verantwoorden. Zo laat jij zien dat je bewust bekwaam bent. Bij de derde leeruitkomst ligt de focus op loopbaanoriëntatiebegeleiding (LOB). Met behulp van de loopbaancompetenties organiseer je betekenisvolle loopbaanactiviteiten voor je leerlingen en help je ze om goede keuzes te maken voor hun toekomst. Ook reflecteer je op je eigen loopbaanontwikkeling en de keuzes die jij maakt.
Co-creatie en netwerken
Binnen het traject leer je een netwerk op te bouwen van bedrijven en instellingen die waardevolle bijdrage kunnen leveren aan jouw onderwijs. In co-creatie met deze bedrijven en instellingen, maar ook met medestudenten en collega's, ontwerp je samen uitdagend onderwijs voor je leerlingen.
-
Is deze cursus iets voor jou?
Wil jij graag leraar worden in het profiel Dienstverlening en Producten? Dan is dit traject vast interessant voor jou! Wil je graag weten hoe jouw maatwerktraject eruit gaat zien, neem dan contact op met Lydia Posthumus via: m.h.posthumus@windesheim.nl(opent in nieuw tabblad).
-
Zo zit jouw cursus in elkaar
Dit voeg je toe op je cv
De bijscholing Dienstverlening en Producten leidt in de volgende gevallen tot een D&P-bevoegdheid:
- Je hebt een tweedegraadslerarenopleiding afgerond voor een niet-beroepsgericht vak. Je hebt voldaan aan de eindtermen van het bijscholingstraject. Je hebt ten minste 2 jaar werkervaring in de afdelingsvakken, intra- of intersectorale programma’s en/of in het profielvak D&P in de periode tot 1 augustus 2018. Wat betreft de bevoegdheid geldt dat er een individuele (gesloten) aanvraag voor een bekwaamheidserkenning moet worden gedaan bij DUO(opent in nieuw tabblad).
- Je hebt een beroepsgerichte lerarenopleiding en je hebt voldaan aan de eindtermen van de bijscholing. De bevoegdheid is er vanuit rechtswege als je de bijscholing hebt afgerond en als je beschikt over een van de getuigschriften die voor D&P zijn opgenomen in de conversietabel.
Wanneer kun je starten?
Zwolle | september 2023 | Aanmelden |
STAP-budget
Deze opleiding komt in aanmerking voor het STAP-budget. Een vergoeding van maximaal € 1.000,- die je één keer per kalenderjaar kunt aanvragen via het UWV. Je hebt hiervoor een STAP-aanmeldingsbewijs nodig dat je van ons ontvangt na je aanmelding. Dit kan soms even duren. Start de opleiding al binnen 4 weken? Dan ontvang je het STAP-aanmeldingsbewijs niet. Het STAP-budget is beperkt beschikbaar, op = op. Wacht daarom niet te lang met je aanmelding en zorg dat je goed bent voorbereid als je het STAP-budget aanvraagt.
Wat kost de cursus?
Op basis van een intake kijken we welke modules je nodig hebt. We stellen dan een maatwerkprogramma met je op. De intake (€ 935,-) is niet verplicht, maar wel aan te raden als je een aantal onderdelen al denkt te kunnen aantonen. Je betaalt maximaal € 4.595,- als je het gehele programma volgt.
Wanneer je slechts 1 losse module wilt volgen neem dan contact op met professionaliseringBE@windesheim.nl(opent in nieuw tabblad)
Wist je al dat er opties zijn om je studie (deels) te bekostigen? Denk aan subsidies, je werkgever of het aanvragen van een beurs. Check wat er zoal mogelijk is.
Wil je deze cursus straks incompany aanbieden als bedrijf of instelling? Dat kan! Bel of mail Emile Schütte, accountmanager voor cursussen op het gebied van educatie.
Heb je nog vragen?
App, bel of mail ons.
We zijn er op werkdagen: 9.00 tot 17.00 uur.