Welke stap zet jij met deze post-hbo?
Ben je leidinggevende in een onderwijsinstelling of wil je een leidinggevende functie? Met de post-hbo Leidinggeven I / Basisbekwaam leer je hoe je jouw kwaliteiten straks kunt inzetten voor een succesvolle(re) leiderschapspraktijk. Persoonlijk leiderschap en daarnaast een onderzoekende en lerende houding zijn belangrijke speerpunten. De verantwoordelijkheid van een schoolleider wordt steeds groter. Tijdens de opleiding ga je in op thema’s die met deze veranderingen samenhangen, zodat je hiermee goed leert omgaan.
Als schoolleider ben je voordurende bezig met je persoonlijke en professionele ontwikkeling. Onze verdere professionaliseringstrajecten zijn:
Wat ga je doen?
-
Dit doe je op locatie
Circa 14 contactdagen van zo’n 6 uur
Op dinsdag op onze campus in Zwolle -
Dit doe je off campus
10-12 uur thuisstudie per week
Voor zelfstudie en opdrachten
-
-
Zo zit jouw post-hbo-opleiding in elkaar
In verband met de coronamaatregelen wordt er rekening gehouden met de 1,5 meter regel en de veiligheid. Om de druk op de campus te beperken zullen de lessen in schooljaar 2020-2021 zowel digitaal als fysiek gegeven worden. Het is mogelijk dat enkele lestijden nog aangepast worden, hier ontvang je na je aanmelding bericht over.
We richten ons vooral op het ontwikkelen van jouw persoonlijk leiderschap en het opdoen van praktische vaardigheden.
Praktijkgericht
We bieden je een professionele schoolleidersopleiding waarin theorie en leiderschapspraktijk krachtig zijn geïntegreerd. Persoonlijke leiderschapsontwikkeling, onderwijskundig leiderschap en het ontwikkelen van een onderzoekende en lerende houding zijn belangrijke speerpunten.
Leidinggeven in complexe tijden
Binnen het onderwijs is de laatste jaren veel veranderd. Het is heel complex geworden om leiding te geven aan onderwijs- en schoolontwikkeling. Door de toenemende eisen die aan scholen worden gesteld, neemt de verantwoordelijkheid van schoolleiders ook toe. Tijdens de opleiding gaan we uitgebreid in op thema’s die met die veranderingen samenhangen, zodat je hier goed mee om leert gaan.
Docenten
Onze docenten zijn ervaren trainers en schoolleiders. De meeste docenten zijn in dienst van een hogeschool. Een aantal docenten brengt deskundigheid in vanuit andere instellingen, zoals universiteiten, bestuursraden en onderwijsbureaus.
Schoolleidersregister
Sinds 1 januari 2018 zijn alle schoolleiders in het PO en teamleiders in het VSO verplicht zich te laten registreren als RDO (Register Directeur Onderwijs). Rond je de opleiding Basisbekwaam schoolleider (Leidinggeven I) af, dan kun je je bij het Schoolleidersregister PO laten registreren als RADO (Register Adjunct Directeur Onderwijs).
Heb je je diploma voor deze opleiding gehaald, dan kun je je registreren als Register Directeur Onderwijs (RDO) bij het landelijk Schoolleidersregister PO.Studietijd en studielast
Je hebt een jaar lang les op dinsdagen van 9.15 - 16.00 uur. De opleiding heeft een omvang van 18 ECTS. Dat betekent dat we verwachten dat je in totaal 504 uur (studiebelastingsuren) aan je studie besteedt. Dat is uiteraard een benadering. De bijeenkomsten nemen 108 uur in beslag (contacttijd), de rest van de tijd besteed je aan zelfstudie. Gemiddeld zal je dat zo’n 10 à 12 uur per week kosten.
Oriënterend gesprek voor aanmelding
Heb je belangstelling voor de opleiding Leidinggeven I? Dan vragen wij je vriendelijk ons aanmeldformulier in te vullen voor een vrijblijvend oriënterend gesprek. We nemen dan zo spoedig mogelijk contact met je op voor het maken van een oriëntatiegesprek. We maken dan nader kennis met elkaar en verkennen je werkplek en mogelijkheden hoe je taken en opdrachten uit kunt voeren ten behoeve van jouw leiderschapsontwikkeling tijdens het studiejaar.
-
Waarmee ga je aan de slag?
Binnen onze opleiding staan de vijf schoolleiderscompetenties centraal:
- Visiegericht werken
- In relatie staan tot de omgeving
- Vormgeven aan organisatiekenmerken vanuit een onderwijskundige gerichtheid
- Bevorderen van samenwerken, leren en onderzoeken op alle niveaus
- Hogere orde denken
Studieonderdelen
De opleiding bestaat uit inhoudelijke curriculumdagen, waarvan een tweedaagse aan het begin van het traject, en deelname aan de jaarlijkse Leiderschapsdag. Opdrachten worden uitgevoerd op de werkplek.
Afronding
Je rondt de opleiding af met een eindportfolio en een competentie-examen waarin je op alle vijf competenties het niveau Basisbekwaam kunt aantonen. Na het behalen van het diploma Leidinggeven I kun je onder voorwaarden doorstromen naar de opleiding Leidinggeven II.
Aanwezigheidsplicht
Omdat het leren voor een groot deel binnen de groep plaatsvindt, is deelname aan curriculumdagen verplicht. Bij uitzondering kan je hier vrijstelling voor krijgen.
-
Is de post-hbo iets voor jou?
Het is belangrijk dat je beschikt over een werkplek die leiderschapsontwikkeling op het niveau Basisbekwaam mogelijk maakt en stimuleert. Om die reden werken wij met een tripartiete overeenkomst. In deze overeenkomst kom je samen met je directe leidinggevende of je werkgever en Windesheim Schoolleidersopleidingen overeen dat je in de gelegenheid wordt gesteld om jouw leiderschap te kunnen ontwikkelen binnen de afdeling waar je werkzaam bent en/of binnen de gehele schoolorganisatie.
-
Op welke dagen heb je les?
De lesdag is op dinsdag, de lesdata voor het studiejaar 2021-2022 zijn:
- 2 november 2021 (Startdag)
- 16 en 17 november (tweedaagse) 2021
- 30 november 2021
- 11 januari 2022
- 25 januari 2022
- 1 februari 2022
- 15 februari 2022
- 8 maart 2022
- 22 maart 2022
- 5 april 2022
- 19 april 2022
- 26 april 2022
- 24 mei 2022
- 08 juni 2022 (woensdag)
- 13 september 2022
-
Zo zit jouw post-hbo-opleiding in elkaar
-
-
Dit doe je straks off campus
Naast de lesdagen op onze campus ga je ook thuis aan de slag. Je bestudeert literatuur, voert opdrachten uit en verwerkt deze in je portfolio.
-
Dit doe je straks off campus
Dit voeg je toe op je cv
Met een post-hbo bij Windesheim doe jij precies díe extra kennis en bagage op waarmee jij weer verder kunt met en in je werk. Na de post-hbo-opleiding ben je basisbekwaam schoolleider en kun je leidinggeven aan onderwijs- en aan schoolontwikkeling. Je hebt de vaardigheden persoonlijk leiderschap, onderwijskundig leiderschap en een onderzoekende en lerende houding.
Wanneer kun je starten?
Wat kost de post-hbo?
Je betaalt € 6.325,- voor de hele post-hbo. Daarnaast zijn er inschrijfkosten (€ 125,-), verblijfskosten (arrangement met overnachting op externe locatie) voor de 2-daagse conferentie (€ 275,-). Wist je al dat er opties bestaan om je studie (deels) te bekostigen? Denk aan subsidies, je werkgever die een bijdrage levert óf teruggave via de belasting. Of is er een beurs die je kunt aanvragen? Check wat er zoal mogelijk is.
Wil je deze post-hbo-opleiding straks incompany aanbieden als bedrijf of instelling? Dat kan! Bel ons via het Windesheim Informatiecentrum of mail rechtstreeks naar Jacoba van der Meulen.
Heb je nog vragen?
App, bel of mail ons via het contactformulier
We zijn er op werkdagen: 9.00 tot 17.00 uur