Naar cookie instellingen Hoofdinhoud Hoofdnavigatie

Master Educational Needs (deeltijd)

  • Deeltijd
  • € 750,00
  • Module
  • September
  • Zwolle
  • 3 maanden
  • Deze module is een onderdeel van: Master Educational Needs - Begeleider in het onderwijs (deeltijd), Master Educational Needs - Generalist (deeltijd), Master Educational Needs (deeltijd)
Banner image

Starten in september?

Meld je zo snel mogelijk aan

Ontwikkel je expertise op het gebied van begeleiden, gedrag of leren met de master Educational Needs.

Jij hebt als bekwame leraar veel ideeën over hoe het onderwijs nog beter kan. Je gaat tijdens deze deeltijdmaster aan de slag met het (door)ontwikkelen van een zelfbewuste, kritische en vernieuwende houding. Deze houding zet je in om leer- en werkomgevingen in je eigen praktijk te ontwerpen. Dit doe je vanuit de nieuwste onderwijskundige opvattingen en leertheorieën.

Studieprogramma Alle richtingen

Studieprogramma Educational Needs

Alle richtingen van de master Educational Needs

Met Begeleider in het onderwijs word jij dé inspirerende begeleider van leren en ontwikkelen op schoolniveau. Jouw rol als begeleider staat centraal en je stimuleert collega's en studenten om het beste uit zichzelf te halen. Je leert hoe je kansen kunt signaleren en benutten op het gebied van passend onderwijs en kwaliteitszorg.

Overal in Nederland wordt nagedacht over de vraag wat goed taal- en leesonderwijs is, ook in het NT2 en nieuwkomersonderwijs. Onze master is een voorloper op dit gebied. In deze master leer jij hoe niet-Nederlandstaligen Nederlands leren en wat dat met rijk- en betekenisvol taalonderwijs te maken heeft. 

Je leert hoe je innovatieve en inclusieve rekenwiskundeleeromgevingen creëert. Jouw rol als rekenwiskundespecialist staat centraal. Hiervoor volg je verschillende verdiepende modules. Daarnaast is er een integrale leerlijn. Daarin ontwikkel je onderzoeksvaardigheden en vaardigheden om jouw team te begeleiden. 

Overal in Nederland wordt nagedacht over de vraag wat goed taal- en leesonderwijs inhoudt. Deze richting is een voorloper op dit gebied. Je draagt na deze opleiding actief bij aan de ontwikkeling van rijk en betekenisvol taal- en leesonderwijs. Onder andere door publicaties op het gebied van rijke taal. Dit onderwijs bevordert de kansengelijkheid voor alle leerlingen.

Als gedragspecialist leer je hoe je moeilijk gedrag kunt benaderen als een kans voor verandering. Deze opleiding biedt je de kennis en vaardigheden om gedragsvraagstukken in het onderwijs te begrijpen en aan te pakken. Je leert niet alleen om zelf met gedragsuitdagingen om te gaan. Maar ook om je collega's te ondersteunen in hun aanpak. Met een brede basis aan inzichten en praktische tools kun je direct aan de slag in jouw onderwijspraktijk.

Met de master Generalist ontwikkel jij jezelf tot veelzijdige onderwijsprofessional. Een professional die bijdraagt aan het verbeteren van een effectief en toekomstig leerklimaat. Jij legt verbindingen tussen pedagogiek en didactiek en levert een waardevolle bijdrage aan duurzame ontwikkelingen in het onderwijs.

Losse modules

Startdata en aanmelden voor een losse module

Je kunt je op dit moment niet voor deze losse module(s) aanmelden. Zodra er nieuwe startdata bekend zijn, kun je de module(s) hier bekijken.

Toelating en aanmelden

Toelatingseisen

    • Vooropleiding

      Je bent toelaatbaar wanneer je vóór 1 september in het bezit bent van een hbo-bachelor- of wo-diploma.

      Bij voorkeur heb je een onderwijsbevoegdheid. Je kunt met een hbo- of wo-diploma direct instromen. Mogelijk heb je een stevigere basis als je al twee jaar praktijkervaring hebt in het begeleiden van leerlingen/studenten.

    • Werk(ervarings)eis

      Het is belangrijk dat je in jouw werksituatie ruime mogelijkheden hebt om onderzoek te doen. Je moet daarnaast leerlingen/studenten kunnen begeleiden en collega’s adviseren. Je moet minimaal twee dagdelen (deeltijd) een leerwerkplek hebben die past bij het doel en niveau van de opleiding.

      Heb je geen baan in het onderwijs? Dan regel je zelf een geschikte leerwerkplek. Belangrijk is dat je opdrachten in een onderwijssituatie kunt uitvoeren en daar video-opnames kan maken.

    • Intakegesprek afstudeerrichting Generalist

      Je meldt je eerst aan in Studielink voor de afstudeerrichting Generalist. Daarna krijg je een e-mail met een uitnodiging voor een intakegesprek. We vinden het namelijk belangrijk dat we jouw voorkeuren in beeld hebben voor de start van de studie in september. Ook bekijken we hoe de opleiding aansluit op jouw interesses en ambitie.

    • Buitenlands diploma

      Je kunt starten met een buitenlands diploma wanneer jouw diploma gelijkwaardig is aan een Nederlands hbo-diploma. Onze Studentenadministratie checkt of jouw diploma hieraan voldoet. Daarnaast moet je voldoen aan de Nederlandse taaleisen.

      Meer over het buitenlands diploma

Aanmelden master

Bij Studielink schrijf je je in voor de door jou gekozen afstudeerrichting van de Master Educational Needs:

  • M EN - Begeleider in het onderwijs (M.ENBIO.D.Z)
  • M EN - Expert NT2 en Nieuwkomersonderwijs (M.ENNKOE.D.Z)
  • M EN - Expert Rekenen en Wiskunde (M.ENRWE.D.Z)
  • M EN - Expert Taal en Lezen (M.ENETDE.D.Z)
  • M EN - Gedragspecialist (M.ENOGGD.D.Z)
  • M EN - Generalist (M.ENVKR.D.Z)

Aanmelden via Studielink(opent in nieuw tabblad)   Hulp bij aanmelden

Waarom Educational Needs?

  • Jouw persoonlijke groei staat altijd centraal.
  • Specialiseer in een richting naar keuze.
  • De focus ligt op leervragen van studenten en casestudies uit de praktijk.
  • Je krijgt persoonlijke begeleiding door je studiecoach.
  • De master is goed te combineren met werk en/of privé.
  • Na 2 jaar ontvang je een erkende mastertitel (Med).
  • De inhoud van de opleiding is samen met het lectoraat Inclusieve Leeromgevingen tot stand gekomen.
  • Windesheim staat in de top 3 beste hogescholen van Nederland.
Praktische informatie

Praktische informatie

Aanmelden vóór 1 september via Studielink
Startmoment 31 augustus 2026
Studieduur 2 jaar
Studievorm Deeltijd master, bekijk de uitleg over alle opleidingsvormen en de verschillen
Lesdag Woensdag
Studielast 20 uur per week
Leslocatie Campus 2 in Zwolle en Hospitaaldreef 5 in Almere, bekijk de faciliteiten. Bij voldoende aanmeldingen start het tweede jaar ook in Groningen, Enschede en/of Leeuwarden.
Kosten Het collegegeld is € 2.694,- in 2026 - 2027. Check de criteria of jij wettelijk óf instellingscollegegeld betaalt. Bekijk alle financieringsopties voor deeltijdopleidingen. In sommige gevallen is het mogelijk om gebruik te maken van de Lerarenbeurs van de overheid. DUO(opent in nieuw tabblad) kan je daar alles over vertellen.
Diploma Master of Education
Ervaringen

Ervaringen van onze studenten

Teaser image

Door de master kan ik speciaal onderwijs op de kaart zetten

Laura Bergsma, afgestudeerd, master Educational Needs - richting Begeleider in het Onderwijs

Teaser image

Alles wat ik leerde, kon ik direct toepassen in mijn werk

Esther Postmus, afgestudeerd, master Educational Needs - richting Gedragspecialist

Teaser image

De opleiding is breed en geeft veel mogelijkheden voor de toekomst

Aimée, tweedejaars, Ad Pedagogisch Educatief Professional

Teaser image

Studenten uit elke lerarenopleiding hebben spannende stageverhalen te vertellen

Docent Matthias, maakt een podcast over stages in de lerarenopleidingen

Teaser image

Ik herken nu sneller waar het vastloopt bij studenten

Harold, master, Educational Needs - Expert rekenen en wiskunde

Alumni

70%

van onze alumni heeft na het volgen van de master een loopbaanstap gezet

Scholen

2/3

van de scholen ervaart dat prestaties van leerlingen vooruitgaan als er meer leraren met een masteropleiding werkzaam zijn

Na je studie

Na de master Educational Needs

Starten?

Toch nog even verder kijken?

Teaser image

Master Learning & Innovation (deeltijd)

Deeltijd, Master in Zwolle

Teaser image

Master Lichamelijke Opvoeding en Sportpedagogiek (deeltijd)

Deeltijd, Master in Zwolle

Teaser image

Docent en kennismanager Dienstverlening en Producten in Zwolle (deeltijd)

Deeltijd, Bachelor in Zwolle

Neem contact met ons op