Naar cookie instellingen Hoofdinhoud Hoofdnavigatie

Onderzoek naar vrij buitenspelen

    9 november 2021
Home(opent in nieuw tabblad) / Onderzoek naar vrij buitenspelen

Kinderen van nu spelen zo'n zes keer minder buiten dan hun ouders deden. Dat zegt associate lector Charlotte Vissenberg van het lectoraat Klantenperspectief in Ondersteuning en Zorg op Omroep Flevoland. Zij doet onderzoek naar vrij buitenspelen zonder ouders. Volgens Vissenberg draagt buitenspelen bij aan de ontwikkeling van kinderen.

Het onderzoek van het lectoraat in Almere focust zich op het zoeken naar manieren waarbij kinderen makkelijker zelf buiten kunnen spelen. "Wij gaan samen met scholen in Almere en organisaties, zoals de GGD en Jantje Beton, kijken naar wat kinderen zelf belangrijk vinden bij het buitenspelen. Het hoort bij kind zijn om buiten te spelen."

'Achterbankgeneratie'
Toch gebeurt het buitenspelen steeds minder vaak volgens Vissenberg. "Kinderen hebben het veel te druk tegenwoordig. Ze zijn eigenlijk de achterbankgeneratie geworden." Dat betekent volgens Vissenberg dat de kinderen vaak van club naar club worden gebracht op de achterbank van de auto. "De kinderen lijken soms mini-volwassenen." Dat terwijl het buitenspelen volgens haar juist goed is voor het zelfvertrouwen van de kinderen en de taalontwikkeling.

 

Delen via:

Vragen over dit nieuwsbericht?

Stel ze aan de Newsroom via newsroom@windesheim.nl(opent in nieuw tabblad)

Persvragen?

Stel ze aan Freek Hofland
Woordvoering onderzoek

Laatste nieuws

Arend Runia benoemd als directeur domein Bewegen & Educatie

1 juni 2023

TechForFuture: 10 jaar innovatie en samenwerking in de maakindustrie

30 mei 2023

Windesheim heeft meest tevreden studenten van alle brede hogescholen van Nederland

30 mei 2023

Evita Logtenberg (19) is Windesheims beste studentondernemer

23 mei 2023

Waarom ad’s volgens Jacco Vonhof de toekomst van het onderwijs zijn

22 mei 2023