Naar cookie instellingen Hoofdinhoud Hoofdnavigatie

Blijven leren in de retail: waarom deeltijd studeren een slimme zet is

Banner image
  1. Home(opent in nieuw tabblad) /
  2. Artikelen(opent in nieuw tabblad) /
  3. Blijven leren in de retail: waarom deeltijd studeren een slimme zet is

De retailsector is steeds in beweging door veranderende consumententrends, digitalisering en concurrentie. Dit vraagt om flexibele en goed opgeleide medewerkers. Bedrijven die hierin investeren, versterken niet alleen hun positie, maar zorgen ook voor betrokken en gemotiveerde teams. Deeltijd studeren biedt een mooie kans: medewerkers kunnen zich verder ontwikkelen zonder hun werk op te geven. Edward Gilsing, coördinator en docent van de deeltijdopleiding Ondernemerschap & Retail Management (ORM) bij Windesheim, ziet dagelijks hoe dit bijdraagt aan groei: "Goed opgeleide medewerkers zijn productiever, innovatiever en gemotiveerder. Dat merk je meteen in de prestaties en het succes van een bedrijf."

Waarom continu leren essentieel is

Retailbedrijven die een (open) leercultuur omarmen, plukken daar direct de vruchten van. Door medewerkers de kans te geven om nieuwe kennis en vaardigheden op te doen, ontstaan er concrete voordelen:

  • Meer innovatie en efficiëntie: Goed opgeleide medewerkers denken kritischer na over processen en komen met verbeteringen.
     
  • Betere klantgerichtheid: Actuele kennis helpt medewerkers beter in te spelen op klantbehoeften.
     
  • Hogere medewerkerstevredenheid: De mogelijkheid om door te groeien zorgt voor meer motivatie en betrokkenheid

Edward benadrukt het belang van een leercultuur: "Een organisatie waarin leren en ontwikkelen normaal is, trekt talent aan en zorgt ervoor dat medewerkers zich blijven aanpassen en groeien. Daarnaast zien we bij studenten die hun studie combineren met werk dat ze sterke vaardigheden ontwikkelen op het gebied van time management en discipline. Ze leren effectief te plannen en prioriteiten te stellen, omdat ze constant moeten balanceren tussen studie, werk en privéleven."

De kracht van studeren in deeltijd

Een deeltijdopleiding zoals Ondernemerschap & Retail Management speelt in op deze behoefte door flexibel onderwijs aan te bieden. Medewerkers kunnen hun studie combineren met hun baan en de opgedane kennis direct toepassen in de praktijk. Dit betekent dat organisaties vrijwel direct profiteren van nieuwe inzichten en vaardigheden die medewerkers ontwikkelen.

"Doordat studenten wat ze leren meteen in hun werk kunnen gebruiken, begrijpen ze de stof vaak sneller en scherper. De flexibele opzet van deeltijdonderwijs bij Windesheim maakt het mogelijk om modules te volgen op een tempo dat past bij de student. Dit verlaagt de drempel om te blijven leren en stelt medewerkers in staat om zich verder te ontwikkelen zonder hun werk op te geven. Bovendien groeit hun zelfvertrouwen en probleemoplossend vermogen, omdat ze leren schakelen tussen verschillende rollen en steeds flexibeler moeten omgaan met uitdagingen."

Leren als strategische investering

Het ondersteunen van medewerkers in hun professionele groei is geen luxe, maar een strategische zet. Edward adviseert: "Als je twijfelt over het starten van een deeltijdopleiding, vraag jezelf dan af waar die twijfel precies vandaan komt. Natuurlijk vraagt een deeltijdopleiding inzet, maar zie het als een investering in jezelf en je toekomst. Twijfel is normaal, maar stel jezelf de vraag: waar sta je over een paar jaar als je het wél doet – en waar als je het niet doet?"

Hij vervolgt: "Tot slot zien we dat deeltijdstudenten vaak sterke communicatieve en samenwerkingsvaardigheden ontwikkelen, omdat ze zowel binnen hun studie als op de werkvloer met verschillende mensen en belangen moeten omgaan. Deze combinatie van vaardigheden maakt hen waardevolle en veelzijdige professionals."

Daarnaast biedt hogeschool Windesheim modules aan. Deze modules zijn onderdeel van de bacheloropleiding ORM:

Contact

Weten wat Ondernemerschap & Retail Management deeltijd voor jouw bedrijf en medewerkers kan betekenen? Neem contact op met Edward Gilsing(opent in nieuw tabblad), coördinator en docent ORM deeltijd. 

Meld je aan voor de nieuwsbrief 

Ontvang om de maand de nieuwsbrief voor werkgevers met nieuws over Leven Lang Ontwikkelen, inspirerende verhalen uit de praktijk en tips voor jouw organisatie. Ook houden we je op de hoogte van events van Windesheim voor werkgevers, de laatste ontwikkelingen over ons opleidingsaanbod en de mogelijkheden voor maatwerk- en incompanytrajecten.

Dus ben jij in je werk bezig met de ontwikkeling of scholing van medewerkers, dan is onze nieuwsbrief voor werkgevers iets voor jou!

Meld je aan voor de nieuwsbrief voor werkgevers(opent in nieuw tabblad) 

Neem contact met ons op