Jongeren willen meer toegankelijke ontmoetingsplekken in Almere
Jongeren in Almere hebben behoefte aan meer veilige en toegankelijke plekken om te ontspannen en af te spreken. Dat blijkt uit het onderzoek ‘JONG! Ontspannen en ontmoeten in Almere’ van lectoraat Urban Innovation. Voor het onderzoek werden 268 jongeren tussen de 12 en 23 jaar geïnterviewd.
Uit dit onderzoek komt een duidelijk beeld naar voren: “Jongeren hebben veel verplichtingen en zoeken naar plekken om tot rust te komen of af te spreken met vrienden. Die plekken zijn er wel, maar vaak niet in hun eigen buurt, moeilijk bereikbaar of niet sociaal veilig.”
Uit het onderzoeksrapport blijkt dat jongeren vooral thuis of in de natuur hun vrije tijd doorbrengen, en dat ze vaak naar andere steden gaan om te winkelen of uit te gaan. Vooral meiden voelen zich minder welkom in de huidige openbare ruimte.
Wethouder Froukje de Jonge (links) was ook aanwezig bij het slotevenement van project JONG!
Onzichtbaar of onbereikbaar
Het onderzoek wijst uit dat veel ontmoetingsplekken in Almere onzichtbaar of moeilijk bereikbaar zijn. De stad is ruim opgezet, maar mist spontane, laagdrempelige plekken in de buurt. Daarom wordt aanbevolen om voorzieningen beter te verspreiden, de openbare ruimte aantrekkelijker te maken voor jongeren en hen actief te betrekken bij stadsontwikkeling.
De resultaten van het onderzoek werden op donderdag 3 april gepresenteerd en besproken door het lectoraat Urban Innovation tijdens een slotevenement bij Now’s The Time in Almere Stad.
Meer dan 80 professionals kwamen naar het slotevenement van project JONG!
De headerfoto bovenaan deze pagina is, net als de overige foto's voor dit project, gemaakt door fotografen Tycho Versteeg en Richard Terborg. De foto's van het slotevenement werden gemaakt door een andere fotograaf.
Wil je meer weten over dit onderzoek? Bekijk dan onze projectpagina.
Vragen over dit nieuwsbericht?
Stel ze aan de Newsroom via newsroom@windesheim.nl(opent in nieuw tabblad)