Het studieverhaal van Claire
Iedere student is uniek en heeft een eigen verhaal. Het leven loopt niet altijd zoals je hoopt of plant. Dan is het belangrijk dat studeren niet stilvalt, maar meebeweegt met wat er in je leven speelt. Binnen Windesheim geven we studenten daarom ruimte voor onder andere hun tempo, planning en toetsvorm. Zo maken we leren toegankelijk en leiden we op voor de toekomst.
Zichzelf blijven uitdagen en ontwikkelen: dat staat voor Claire La Pierre centraal. Niet alleen binnen haar studie, maar juist ook daarbuiten.
Na haar studie Ad Management, die ze afrondde met extra vakken en tien extra studiepunten, stroomde ze door naar de voltijd bachelor Logistics Management. Ondertussen zit ze in het dagelijks bestuur van de Centrale Medezeggenschapsraad, volgt ze het honoursprogramma Technology & Society, werkt ze als studentpanellid bij de NVAO en heeft ze een bijbaan in een productieplanningsfunctie. Daarnaast maakt ze bewust tijd voor haar hobby’s en sociale leven.
Die combinatie is intensief, maar dankzij de flexibiliteit binnen haar opleiding kan ze haar leerroute aanpassen en alles combineren. Wij spraken haar over hoe ze dat doet.
Wat maakt jouw studietraject uitdagend?
'Ik doe zoveel verschillende dingen, omdat ik het belangrijk vind om mezelf zowel binnen als naast mijn studie zo veel mogelijk te ontwikkelen. Na mijn studie wil ik graag een managementfunctie bekleden. Zo leer ik bijvoorbeeld veel van mijn rol binnen de Centrale Medezeggenschapsraad. Ik zit in het dagelijks bestuur en doe daar veel ervaring op, omdat ik regelmatig voorzit en het aanspreekpunt ben voor de studentgeleding. Daarnaast vind ik het belangrijk dat de stem van studenten wordt meegenomen in het beleid van Windesheim.
Het combineren van alles is een grote uitdaging, want je hebt maar 24 uur in een dag, haha. Gemiddeld besteed ik zo’n 30 uur per week aan mijn studie. De medezeggenschapsraad kost me ongeveer 10 uur per week en het honoursprogramma tussen de 5 en 10 uur. Daarnaast werk ik als studentpanellid bij de NVAO en heb ik ook nog een bijbaan van ongeveer acht uur per week.'
Wanneer merkte je dat het combineren van alles te veel werd?
'Dat merkte ik vrij snel. Toen mijn werkzaamheden in de medezeggenschap begonnen en mijn toenmalige bijbaan als nachtreceptioniste, werd het steeds drukker. Op een gegeven moment dacht ik: dit is echt te veel. Ik kon mijn tijd niet goed plannen met alles wat ik naast mijn studie deed. In een toetsweek haalde ik zelfs maar één vak.
Toen ben ik samen met mijn studiebegeleider gaan kijken hoe we dit konden oplossen.'
Wat heb je aangepast om het te laten werken?
'We hebben samen mijn situatie besproken en kwamen tot de oplossing dat ik meer vrijheid kreeg om mijn rooster zelf samen te stellen. Ik kon lessen volgen bij andere klassen, om het ook beter aan te laten sluiten bij mijn bijbaan als nachtreceptioniste en bepaalde vakken verschuiven. Dat zorgde ervoor dat ik alles beter kon combineren. Zo heb ik bijvoorbeeld de vakken Eventmanagement en Officemanagementdoorgeschoven naar het volgende jaar, omdat daar veel aanwezigheid bij nodig is en ik in die periode niet overal bij kon zijn. In plaats daarvan heb ik sommige vakken juist naar voren gehaald.
Voor mijn werk in de CMR kreeg ik vrijstelling in mijn rooster op donderdagmiddag. Daardoor werd er rekening gehouden met mijn medezeggenschapswerk, zonder dat ik hiervoor lessen hoefde te missen.
Daarnaast hebben we gewerkt aan een goede planning die mij houvast gaf. We bespraken elke periode hoe het ging en of er bijsturing nodig was.'
Wat heeft deze aanpassing jou opgeleverd?
'Het gaf me rust en vertrouwen. Ik had het gevoel dat het op deze manier klopte en dat ik mijn studie kon afronden zonder ergens mee te hoeven stoppen. Natuurlijk waren er nog steeds stressmomenten, maar ik had niet meer het gevoel dat het niet zou lukken. Ik had echt de regie en verantwoordelijkheid over mijn eigen keuzes. Als iets niet lukte, kon ik daar beter mee omgaan, omdat ik er zelf voor had gekozen.
Door de flexibiliteit kon ik mezelf zelfs nóg verder ontwikkelen. Ik volgde bijvoorbeeld extra vakken zoals International Management en Politiek van Verandering, waardoor ik mijn Ad-diploma met tien extra studiepunten behaalde.
Ik voel me echt serieus genomen bij Windesheim. Er wordt met mij meegedacht, zodat ik de ruimte krijg om mezelf te ontwikkelen, zowel binnen als buiten de hogeschool. Zonder die flexibiliteit had ik waarschijnlijk langer over mijn Ad-opleiding gedaan en was ik misschien niet doorgestudeerd.'
Waar hoop je over vijf jaar te staan?
'Ik hoop in februari 2027 te beginnen met mijn afstudeerstage en in juni 2027 af te studeren. Wat ik daarna precies ga doen, weet ik nog niet zeker, maar misschien wil ik de deeltijdmaster Data Driven Business volgen en die combineren met een baan.
Ik ben erachter gekomen dat data mij erg interesseert. Daarom denk ik aan een functie als data-analist, logistiek manager of transportplanner in combinatie met een leidinggevende rol.'
Welk advies zou je andere studenten willen meegeven?
‘Als je iets wilt, vraag er dan naar. De kans dat het mogelijk is, is groter dan je denkt. Je staat er niet alleen voor. Vanuit Windesheim wordt echt met je meegedacht. Niet alleen over je studie, maar ook over je loopbaan en persoonlijke ontwikkeling.’
Vragen over dit nieuwsbericht?
Stel ze aan de Newsroom via newsroom@windesheim.nl(opent in nieuw tabblad)
Neem contact met ons op
-
Bereikbaarheid
Op werkdagen tussen 09.00 en 17.00 uur