Naar cookie instellingen Hoofdinhoud Hoofdnavigatie

Je leert hoe je een product op de markt brengt en hoe je het verkoopt

Brian student Ondernemerschap en Retail Management
Banner image
  1. Home(opent in nieuw tabblad) /
  2. Ervaringen(opent in nieuw tabblad) /
  3. Brian Ondernemerschap en Retail Management

Brian combineert een militaire loopbaan met ondernemerschap én een deeltijdstudie Ondernemerschap en Retail Management. Met een duidelijk doel voor ogen bouwt hij stap voor stap aan zijn toekomst. Hij heeft bijna het tweede studiejaar afgerond.

Na bijna negen jaar bij Defensie wilde Brian zijn mogelijkheden verkennen. In eerste instantie wilde hij doorgroeien naar een andere functie, maar uiteindelijk liep dit toch anders. Via een loopbaangesprek ontstond de kans om een opleiding te volgen. Die greep hij direct aan. “Toen ik deze opleiding zag, dacht ik meteen: dit moet ik doen.”

De keuze had wel consequenties: na afronding verlaat hij Defensie. Toch was dat voor hem geen struikelblok. Integendeel. “Als ik deze opleiding kan doen, terwijl ik al een eigen bedrijf heb, dan is één plus één twee en moet ik het gewoon doen.”

Flexibiliteit en eigen leerroute

Zijn week is strak georganiseerd: doordeweeks werken bij Defensie, met op de donderdag één lesdag op Windesheim. De overige tijd investeert hij in zijn eigen webshop. Die flexibiliteit maakt het mogelijk om alles te combineren. “Het belangrijkste is dat ik goede afspraken maak met mijn werkgever.”

Die afspraken geven hem de ruimte om te bouwen aan zijn toekomst. Zo mag hij zijn werkplekleren volledig buiten Defensie uitvoeren en ligt de focus steeds meer op zijn ontwikkeling richting ondernemerschap. “Ik krijg veel vrijheid van mijn werkgever.”

Inhoud van de opleiding

Binnen de opleiding Ondernemerschap en Retail Management vindt Brian precies wat hij zoekt: direct toepasbare kennis voor zijn eigen bedrijf. Hij runt webshop Masterson, gespecialiseerd in computer- en telefoonaccessoires en lanceerde onlangs ook een eigen website.

De impact van de studie merkt hij meteen. “Door vakken zoals Digital Marketing Advanced leer je echt diepgaand over campagnes en SEA. Dat kon ik gelijk toepassen en dat leverde direct resultaat op.”

De opleiding helpt hem om gerichter te groeien. “Je leert hoe je een product op de markt brengt en hoe je het verkoopt. Dat is super waardevol.” Zijn doel is duidelijk: een stabiel bedrijf neerzetten voordat hij Defensie verlaat.

Begeleiding en ondersteuning

De keuze voor Windesheim was heel bewust. Waar andere opleidingen vooral beperkingen zagen in zijn situatie, kreeg hij hier vertrouwen. “In een adviesgesprek werd duidelijk dat mijn situatie goed te combineren is met de opleiding. Dat gaf de doorslag.” Die persoonlijke benadering ervaart hij nog steeds. De opleiding denkt mee in mogelijkheden en biedt ruimte voor maatwerk. Dat is essentieel in een traject waarin werk, studie en ondernemerschap samenkomen.

Balans werk, privé en studie

Met een volle agenda is balans soms een uitdaging. “Ja, weinig,” zegt hij eerlijk over zijn vrije tijd. Tegelijk nuanceert hij dat direct: “Dat ligt ook aan mezelf.” 

Hij kiest er bewust voor om extra tijd in zijn onderneming te steken. “Ik besteed die tijd liever aan mijn bedrijf dan aan andere dingen. Dat is een keuze.” In de basis is de combinatie goed te doen, mede dankzij de flexibiliteit vanuit zijn werkgever en een duidelijke structuur in zijn week.

Belangrijkste leermomenten en impact

Misschien wel zijn belangrijkste inzicht: begin met een duidelijk doel. “Je ziet dat sommige studenten nog niet weten wat ze willen. Dan kun je de lessen minder goed toepassen en loop je achter.”

Voor Brian werkt het juist andersom. Doordat hij al een eigen bedrijf heeft, haalt hij maximaal rendement uit de opleiding. “Je kunt zoveel toepassen op je eigen onderneming, dat het zonde is als je daar nog geen idee over hebt.”

Zijn ontwikkeling is zichtbaar en doelgericht: van militair met een mbo-achtergrond naar ondernemer met een hbo-opleiding in zicht. “Ik ben acht jaar geleden begonnen met mbo 2 en straks ga ik weg met een hbo-diploma. Dat is gewoon heel mooi.”

 

Ondernemerschap en Retail Management wordt in deeltijd en voltijd aangeboden in Zwolle.

Neem contact met ons op