Een praktische aanpak van jullie communicatievraagstuk!
Studenten van de opleiding Communicatie & Media zijn door de praktijkgerichte opleiding van vele markten thuis. Hierdoor zijn zij inzetbaar op een breed scala aan communicatie-uitdagingen. Of het nu gaat om een strategisch advies over merkstrategie, of juist een meer operationele uitdaging op het gebied van content en media; onze studenten weten van aanpakken. De beroepsproducten waarop de studenten afstuderen zijn dan ook altijd verschillend en sluiten daarmee goed aan bij de vraag van de opdrachtgever. Zolang het een vraagstuk is dat met behulp van communicatie opgelost kan worden en er zowel een beroep wordt gedaan op de onderzoekende als creatieve vaardigheden van de student, kan hier op afgestudeerd worden. Afhankelijk van de aard van de vraagstukken kan een student zowel het gehele studiejaar bij één opdrachtgever de afstudeeropdrachten uitvoeren of enkel het najaars- of voorjaars-semester.
Voorbeeldcases
- Het in kaart brengen van de customer journey
- Een communicatieplan
- Merkstrategie
- Corporate communicatie
- Social media of content strategie
- Digitale marketingcommunicatie
- Imago en identiteitsvraagstukken of elk ander communicatievraagstuk
Wat levert het op?
- Een methodisch verantwoorde aanpak van het communicatievraagstuk.
- Actuele kennis over communicatie en (digitale-) media.
- Een frisse en onafhankelijke blik op jullie markt en propositie.
- Onderbouwde ‘customer insights’.
- Een beroepsproduct dat aansluit bij jullie communicatiebehoeften.
- Een (tijdelijke) uitbreiding van jullie communicatie-team met een relatief zelfstandige beginnende communicatieprofessional.
Wat vragen we?
- Vakkundige begeleiding (hbo-niveau).
- Een werkplek op locatie die de afstudeerder in staat stelt om bij de opdrachtgever aan de afstudeeropdracht te werken (dit is dus géén meewerkstage).
- Het beschikbaar stellen van de benodigde informatie uit de organisatie. Indien nodig wordt alle informatie vertrouwelijk behandeld, dit wordt vastgelegd in een driepartijenovereenkomst.
- Vrijwel wekelijks moet de student de kans krijgen om naar school te komen voor coaching en bijbehorend onderwijs, vooral in het begin.
Wat doet Windesheim?
Vanuit de opleiding wordt de afstudeerder begeleid door een coach. Deze is bovendien aanspreekpunt voor de opdrachtgever. Aan het begin van het afstudeertraject is er een korte (online) kennismaking met de coach, en enkele weken voor het afronden van het afstuderen bezoekt de coach de organisatie tijdens de presentatie van het concept beroepsproduct.
Meer informatie
De contactpersoon voor dit Comakership is Antoine Adamowicz, bereikbaar via a.adamowicz@windesheim.nl(opent in nieuw tabblad).
Voor meer algemene informatie over Comakerships kun je terecht bij Servicepunt Almere via serviceplein-almere@windesheim.nl(opent in nieuw tabblad) of 088 - 469 66 88(opent in nieuw tabblad).
Neem contact met ons op
-
Bereikbaarheid
Op werkdagen tussen 09.00 en 17.00 uur