Naar cookie instellingen Hoofdinhoud Hoofdnavigatie

Landelijke OV staking op 9 september

  • 31 augustus 2026
Banner image
  1. Home(opent in nieuw tabblad) /
  2. Nieuws(opent in nieuw tabblad) /
  3. Landelijke OV staking op 9 september

Op woensdag 9 september 2026 is er een landelijke ov-staking aangekondigd. De staking gaat 24 uur duren. In het hele openbaar vervoer - bij de NS, streekvervoer en stadsvervoer - leggen medewerkers het werk neer.

Vakbond FNV heeft aangegeven dat de 24-uursstaking voor het streekvervoer ingaat aan het begin van de dienst. Voor het stadsvervoer en het spoorvervoer worden de exacte begin- en eindtijden in september bekendgemaakt – houd hiervoor de berichtgeving via 9292 en de NS-app in de gaten. Voor studenten en medewerkers die met het ov naar de hogeschool reizen, kan de staking flink wat ongemak geven. Als hogeschool hebben we geen invloed op de aangekondigde staking.

Onderwijs en toetsen gaan door

Onderwijs gaat bij ov-stakingen gewoon door. Gezien de tijdige aankondiging verwachten we dat je probeert voor alternatief vervoer te zorgen, bijvoorbeeld carpoolen. Mocht het vanwege de staking echt niet lukken om naar school te komen, bespreek dat dan met je docent.

Gebouwen open

De gebouwen in Zwolle en Almere zijn open. Medewerkers kunnen op woensdag 9 september in overleg met hun leidinggevende thuiswerken, als hun werkzaamheden dat toelaten.

Delen via:

Vragen over dit nieuwsbericht?

Stel ze aan de Newsroom via newsroom@windesheim.nl(opent in nieuw tabblad)

Laatste nieuws

Teaser image

Van zwemveiligheid tot zorgrobots: zo maakt Windesheim Nederland sterker

15 september 2026
Teaser image

'Studenten wachten niet tot ze zijn afgestudeerd om verschil te maken'

10 september 2026
Teaser image

Hogeschool Windesheim organiseert de Nationale Noodbriefing NL

9 september 2026
Teaser image

Samen Digibewust - herkenning van laaggeletterdheid in de zorg

9 september 2026
Teaser image

Meer spelen, minder wachten: zo vernieuwt de Judo Playground jeugdjudo

8 september 2026

Neem contact met ons op