Naar cookie instellingen Hoofdinhoud Hoofdnavigatie
3 feb

Studium Generale - Post-groei

  • Zwolle
  • 19.30 uur - 21.00 uur
  • Gratis
Banner image

Meld je aan

voor de Studium Generale van 3 februari 2026

De wereld verandert snel. De gevolgen van klimaatverandering, verlies van biodiversiteit en vervuiling worden steeds zichtbaarder. Deze ontwikkelingen vragen om een nieuwe manier van kijken naar onze economie. Tijdens deze eerste Studium Generale van 2026 onderzoeken we het idee van post-groei: een economie die gericht is op een goed leven binnen de grenzen van mens en aarde.

Over Paul Schenderling

Paul Schenderling is in Nederland een van de belangrijkste stemmen op het gebied van post-groei. Hij laat zien dat een samenleving zonder voortdurende economische groei haalbaar is en zelfs kansen biedt voor een rijker, betekenisvoller leven. Paul is econoom, adviseur, schrijver en medeoprichter van Postgroei Nederland. Met zijn bestseller Er is leven na de groei, zijn podcast en zijn brede ervaring als adviseur van overheden, bedrijven en politieke partijen heeft hij het post-groei denken stevig op de kaart gezet. Tijdens deze avond vertelt hij waarom verandering nodig is én hoe we dit in praktijk kunnen brengen.

Reflectie door Liesbeth Rijsdijk

Na de lezing van Paul reageert Liesbeth Rijsdijk, lector Netwerken in een Circulaire Economie bij Windesheim. Zij plaatst zijn verhaal in de context van het praktijkgerichte NiCE-onderzoek naar een circulaire en regeneratieve economie. Aan de hand van concrete voorbeelden laat zij zien hoe bedrijven, overheden en maatschappelijke organisaties samen werken aan nieuwe businessmodellen, eerlijkere productieketens en duurzamer consumptiegedrag.

Praktische informatie

Wanneer? 3 februari 2026, 19.30 - 21.00 uur
Waar? Academiehuis, Grote Markt 18 in Zwolle

Meld je aan(opent in nieuw tabblad)

Neem contact met ons op