Dr. Heico van der Blonk, lector
Heico van der Blonk is een lector met een warm hart voor kennisontwikkeling en voor kennisoverdracht; twee zaken die voor hem onlosmakelijk met elkaar zijn verbonden. Hij heeft breed ontwikkelde kennis en ervaring, en vindt verbindingen tussen vakgebieden vaak boeiender dan monodisciplinaire diepgang.
Volg Heico op LinkedIn(opent in nieuw tabblad)
Onderzoeksfocus
Heico is creatief en vormend, geïnteresseerd in innovatie, in design en ondernemerschap, waarbij de toevoegingen duurzaam en sociaal liever achterwege gelaten worden omdat hij die vanzelfsprekend vindt. Zijn achtergrond ligt in de sociologie en economie, met een zwaartepunt rond creativiteit, innovatie en technologie.
Samen met alle betrokkenen werkt Heico graag aan de transitie naar een nieuwe economische realiteit, die toevoegt aan onze natuurlijke omgeving in plaats van haar te vernietigen, en die mensen betrekt en activeert in plaats van uitsluit.
Opleiding
Heico heeft Economics & ICT bij Windesheim gestudeerd. Hierna heeft hij zijn master Sociology gehaald aan de Universiteit van Amsterdam. In 1998 is hij gepromoveerd aan de Vrije Universiteit Amsterdam.
Onderzoekservaring
Heico heeft hij als docent Organization & International Business lesgegeven aan de Rijksuniversiteit in Groningen. In 2010 maakt hij de overstap naar de Hanzehogeschool in Groningen waar hij naast het lesgegeven ook onderzoek heeft gedaan naar Work Space Design en Duurzame Communities. In 2016 is Heico bij Windesheim begonnen als senior docent International Business & Social Entrepreneurship. Vanaf 2017 is hij lector Netwerken in een circulaire Economie.
Lees meer over het lectoraat Netwerken in een circulaire Economie