Voltijd
Wil je werken met mensen, van jong tot oud, die hulp nodig hebben om hun leven weer op orde te krijgen? Dan is onze opleiding Sociaal Pedagogische Hulpverlening (SPH) iets voor jou!
Je helpt mensen helpen hun leven zo zelfstandig mogelijk in te richten. Je biedt hulp bij problemen in het gezin of iemands eigen ontwikkeling. Maar ook bij handicaps, psychosociale beperkingen of ziekte. Jouw hulp bestaat uit begeleiding, ondersteuning thuis of in een instelling.
Bij SPH kun je kiezen uit het uitstroomprofiel ‘Jeugdzorgwerker’ of de specialisatie 'GGZ-agoog'. Hiermee bereid je je gedegen voor op een toekomst als professional in de geestelijke gezondheidszorg of de jeugdzorg.
Je vult voor een deel zelf je studie in. Je kiest na je eerste jaar pas definitief voor de opleiding. In het tweede jaar ga je je specialiseren door een minor te kiezen. Later in je opleiding kies je een uitstroomprofiel of specialisatie.
‘Ik vind dat iedereen een kans moet krijgen om zo zelfstandig mogelijk in de maatschappij te kunnen functioneren. Daar help ik mensen graag bij. Dat is voor mij ook de reden geweest om voor SPH te kiezen.’
Eindexamen gedaan, maar je nog niet ingeschreven voor een hbo-studie? Tijdens de final check op 20 juni kom je in drie stappen tot je definitieve studiekeuze.