Religie is overal. In het leven van mensen en in onze samenleving. Veelkleurig en inspirerend, maar soms ook conflictueus. Veel professionals hebben ermee te maken maar weten niet altijd hoe ze dat goed kunnen hanteren. Het lectoraat Theologie en Levensbeschouwing richt zich op de vraag hoe professionals in een plurale context zinvol omgaan met levensbeschouwelijke aspecten en thema’s in hun werk.
Doelstelling
Het lectoraat Theologie en Levensbeschouwing doet praktijkonderzoek rondom de kernthema’s professionaliteit, pluraliteit en hermeneutische (levensbeschouwelijke) communicatie. Ook helpt het lectoraat hogeschooldocenten verder te professionaliseren. In samenwerking met organisaties uit onder meer kerk, zorg en onderwijs ondersteunt het lectoraat professionals door het opzetten van diverse activiteiten.
Naast de lector en enkele docenten van Windesheim participeren in het lectoraat onder meer onderzoekers van de Vrije Universiteit en de Protestantse theologische Universiteit (Kampen).
Professionaliteit
Bij professionaliteit gaat het om de kernwaarden die gekoppeld zijn aan en richtinggevend zijn voor de uitoefening van het beroep.
Pluraliteit
Pluraliteit duidt erop dat er een veelvoud is aan waardensystemen, levensbeschouwingen en religieuze beleving, inhoud en gedrag.
Hermeneutische communicatie
Hermeneutische communicatie is de levensbeschouwelijke communicatie die er rekening mee houdt dat alles wat we zeggen voortkomt uit onze tradities.
Lees meer over het lectoraat
Meer informatie
Voor meer informatie over het lectoraat:
Tel. secretariaat lectoraat: 038 - 469 96 19
E-mail: theologie-levensbeschouwing@windesheim.nl